בלוג יהדות חברה וקהילה

חודש אב מסמל עבור עם ישראל פורענויות רבות וגזרות קשות במהלך ההיסטוריה. תשעה באב הוא יום של אבל וצום, כך גם "ימי בין המצרים", ימים שאין השמחה שורה בהם.האגודה לטיפוח מורשת יהדות תימן

בתודעה שלנו תשעה באב אינו רק יום צום ואבל על חורבן הבית, אלא סמל לצרות שבאו על עם ישראל בכל הדורות. שורות אלה נכתבות בעיצומם של ימים כואבים לעדת יהודי תימן בפרט, ולעם ישראל בכלל. הגילויים המסעירים והמקוממים על הפשעים שנעשו למשפחות עולי תימן ולילדיהם בשנות הארבעים והחמישים של המאה הקודמת, מעוררים אותנו לזכור בחודש אב את הצרות הללו שנוספו גם הם על הסיבות לצום, מספד ואבל. הכאב כבד מנשוא בצל הידיעה הקשה כי העוול נעשה ע"י אחינו בני ישראל ולא כמו הצרות האחרות בהיסטוריה - ע"י צוררים מקרב הגויים. אנו, הפועלים לגילוי האמת, להכרה באחריות ולתיקון העוול מחזקים את ידיהם של כל העוסקים במלאכת קודש זו.

בכ"ח מנחם אב תשס"ד הלך לעולמו אבי מורי עובדיה בן שלום מייסד האגודה לטיפוח חברה ותרבות ונשיאה עד יומו האחרון. הצער הציבורי מעורב בצער הפרטי. מוצאים אנו ניחומים במפעל האדיר שהותיר, אותו בנה וטיפח במשך שנות דור. אבי מורי, בהיותו בעל חזון, הבין כי ללא הקמת תשתית של חברים בארץ ובעולם אשר יהיו שותפים להנחלת מורשת יהודי תימן, תדעך ותיעלם תרבות יהודית ייחודית. הקמת האגודה הביאה לפריצת דרך תרבותית ולפריסה רחבה של מפגשים, אירועים, מערכות לימוד, הוצאת ספרים, טיפוח זמרים, סופרים ויוצרים, הקמת מוזיאון, כינוסים מדעיים וימי עיון ותרבות בשבתות בחגים ובימות השנה.

אנו ממשיכי דרכו, חברי האגודה ברחבי הארץ, שותפים להרחבת הפעילות והעמקתה. לאחר ימי עיון ותרבות מוצלחים בים המלח בחודש תמוז, נקיים בחודש אב פעילות תרבותית ברחבי הארץ. נהיה עם הפקות מקוריות אשר יביאו רוח חדשה ורעננה בשילוב ביו דורי. את יום השנה למייסד האגודה עובדיה בן שלום נציין במכללת נתניה, באירוע משולב של ערב עיון אשר יכלול הצגה למשתתפים של תיעוד ראשוני של ותיקי העולים מתימן, על קורותיהם ואורחות חייהם וחלוקת מלגות לסטודנטים אשר השתתפו במפעל חשוב זה. בחלק השני של האירוע נקיים מופע מקורי של שילוב בין דורי של זמרים בליווי מוזיקלי של נגנים אמנים והפקה מוזיקלית מקצועית. האירוע יתקיים ביום שלישי כ"ג אב 15/8/2017 במכללה האקדמית בנתניה רחוב האוניברסיטה 1. קוראינו מוזמנים לקחת חלק באירוע מרגש זה ובכל האירועים האחרים. אנו מתכננים סדרה של הפקות תרבות בישובים ברחבי הארץ כמו: נתניה, רחובות, פתח תקוה, כפר סבא, רמת גן, מושב גאולים במועצה אזורית לב השרון, רמת ישי ובאר שבע.

comments powered by Disqus