על האגודה

האגודה לטיפוח חברה ותרבות מיסודו של עובדיה בן שלום אשר הלך לעולמו בשנת תשס"ד, שמה לה למטרה לשמר ולטפח את מורשת יהודי תימן. מרכז האגודה נמצא בנתניה ולה סניפים בכל רחבי הארץ. במרכז בנתניה ישנו מוזיאון פעיל המציג את ההיסטוריה של יהודי תימן, ופריטים אתנוגרפים הקשורים לתרבותם של יהודי תימן. האגודה מקיימת פעילויות תרבותיות בכל רחבי הארץ בהשתתפות קהלים מציבורים שונים וכל זאת במטרה לשמר את מורשת יהודי תימן. פעולות האגודה נתמכות בחלקן ע"י משרד התרבות והספורט.

לאגודה אלפי חברים ופעילים בארץ המשתתפים בפעולותיה הרבות. לאגודה חברים ואוהדים גם בארצות אחרות בעולם. האגודה מהווה ארגון גג לכל יוצאי תימן בישראל וצאצאיהם. 

האגודה מוציאה לאור את כתב העת ״תהודה״. בכתב העת מתפרסמים מאמרים שונים העוסקים במורשת יהודי תימן. 

מכון המש"י - הנצחת מורשת שבטי ישראל נוסד על מנת לשמש מסגרת לאנשי המחקר העוסקים בחקר יהודי תימן. המכון יזם את הקונגרס הבינלאומי הראשון לחקר יהודי תימן שהתקיים באוניברסיטת בר אילן בשנת תש"ן בהשתתפות בכירי החוקרים מהארץ ומהעולם. מאז התקיימו מספר קונגרסים, סמינרים וימי עיון ביוזמת מכון המש"י.

מכון המש״י מוציא לאור כתב עת מחקרי - ״תימא״. כתב עת זה הינו מדעי שפיט בעריכת פרופ׳ יוסף יובל טובי מאוניברסיטת חיפה (אמריטוס). כתב עת זה הוא כתב העת המרכזי לחקר יהודי תימן.